Magický, očistný a ochranný význam sviečok

Magický, očistný a ochranný význam sviečok

Pri sviečkovej mágií si vyberáme farby sviečok podľa toho, čo potrebujeme dosiahnuť. Pri farebných sviečkach neodporúčam kupovať sviečky v „bežných obchodoch“, nakoľko sú vo väčšine prípadov farebné len zvonku. Vo vnútri sú biele a nie sú vhodné na sviečkové rituály.

Ak naozaj chcete použiť sviečku a jej farby na dosiahnutie vášho cieľa, vyberte si radšej plnofarebnú sviečku v skle. Kúpite aj u mňa na eshope.

A poďme teraz k tým farbám a ich významom. Aby nám správne poslúžili.

Biela farba

Je to najuniverzálnejšia farba a v našej kultúre aj najznámejšia duchovná farba. Predstavuje všetko čisté a posvätné. Používa sa najmä na očistu a tiež k osvetleniu oltáru. Ak sa pri jej horení objavuje čierny film, je veľmi pravdepodobná blízkosť negativity. Aj z tohto dôvodu sú očistné sviečky najmä biele.

Žltá farba

Je to farba spojená so Slnkom. Používa sa pri rituáloch aj vo sviečkovej mágii, tam, kde je potrebná rýchla zmena. Pomáha tiež obchodu, intelektu, k zvýšeniu sebavedomia, sebahodnoty a zažehnaniu zlého.
Je to farba čakry Solar Plexus.

Červená farba

Červená bola v starovekých kultúrach top magickou farbou číslo. Červená je nositeľkou života a vitálnej sily a tiež sexuálnej vášne. Je preto najobľúbenejšou farbou pre milostnú a sexuálnu mágiu. Využíva sa tiež pri očistných rituáloch v kombinácií a v spolupráci s bielou sviečkou.

Používa sa tiež tam, kde potrebujeme niečo pritiahnuť, v boji proti nepriateľovi a tiež na posilnenie ochrany pri chorobách. Má teda ochranný charakter a často sa používa aj pri pálení čiernej sviečky.

Je dobré sa jej vyhnúť všade tam, kde hrozí konflikt.
Je to farba koreňovej čakry.

Oranžová farba

Je to farba optimizmu a dobrej nálady. Používame ju pri mágii priateľstva, nadšenia, príťažlivosti. Prináša nám do života dobré veci a pozitívne naladených ľudí. Aj oranžová sviečka sa používa pri očistných rituáloch s cieľom priniesť do života radosť a optimizmus. V takom prípade skvele spolupracuje s bielou očistnou sviečkou.
Je to farba sakrálnej čakry.

Zelená farba

Používa sa na finančnú mágiu, mágiu peňazí, hojnosť a prosperitu. Vládne jej Venuša a tak sa používa aj na plodnosť, zdravie, obnovu a celkové navodenie harmónie.
Je to farba srdcovej čakry.

Fialová farba

Najmä purpurová a tiež bordová a nachová, sú farby moci. Predstavujú silu mysle a charizmu. Táto farba sa v sviečkovej mágií používa na ovplyvňovanie druhých, pre posilnenie vlastnej mágie a rozvoj psychických schopností.

Fialová predstavuje kráľovský majestát a vznešenosť, používa sa tiež pre zbavenie negatívnych síl.

Používajú ju tiež čarodejovia v spolupráci s bielou očistnou sviečkou.
Farba čakry Tretieho oka a Korunnej čakry.

Modrá farba

Používa sa pri liečení a duchovne, na upokojenie situácie a agresivity. Indigová modrá sa používa na spútanie škodcu a zastavenie ohovárania.
Farba čakry Tretieho oka.

Zlatá farba

Zlatá farba dokáže priniesť rýchle šťastie vo financiách, mier do vzťahov a zvýšenie psychických schopností. Je vhodná aj pri hľadaní zamestnania a možno ju použiť aj pri tvorivej činnosti, najmä ak chceme so svojim umením uspieť.

Čierna farba

Pohlcuje, spaľuje a transformuje negatívne energie. Najmä tie ťažké a silné. Dokáže rozbiť choroby z nenávisti – závisť, žiarlivosť, zlobu, čiernu mágiu. Pôsobí tiež proti čiernej mágií, závisti a neprajnosti. Čierna sviečka tiež čistí a vytvára ochranný štít a súčasne zosilňuje pôsobenie iných sviečok. Veľmi dobre spolupracuje s očistnou bielou sviečkou a ochrannou červenou sviečkou.

Čiernu sviečku a tiež vonné tyčinky proti účinkom čiernej mágie, kúpite tu.

Komentáre

0 komentárov Pridať komentár

Leave a comment