Vôňou tohto leta je jazmín

Jazmín – rastlina známa už od stredoveku ma dostala počas dovolenky v Turecku. Vždy, keď som prišla dovnútra, oviala ma jeho vôňa a pocítila som akýsi vnútorný pokoj. Preto som sa rozhodla urobiť letnú limitovanú edíciu očistných sviečok práve s vôňou jazmínu.

Jazmín pochádza z Ázie, avšak môžeme ho pestovať takmer vo všetkých teplotných podmienkach. Je to okrasná aj liečivá rastlina s nádhernými bielymi kvetmi a úžasnou vôňou. Je využívaný v kozmetike, parfumoch a v lekárstve. Hovorí sa mu aj dar Bohov.

Jazmín a jeho zdravotné účinky

Jazmín a jeho kvety pôsobia upokojujúco, uvoľňujúco a ich vôňa je prospešná aj pri kŕčoch. Pomáha ich tlmiť. Pôsobí antidepresívne, navodzuje pocity vnútorného pokoja a harmónie. Pôsobí tiež ako afrodiziakum a určite ho ocenia aj nastávajúce mamičky, pretože tlmí pôrodné bolesti. K jeho vlastnostiam patrí aj pokojné zaspávanie a tiež zlepšovanie krvného obehu. A tým sa jeho vlastnosti zdaľeka nekončia.

Jazmín je považovaný aj za dar Bohov. Foto: http://www.pexels.com

Čaj mohla kedysi piť len kráľovská rodina

Áno, preslávený čaj svojou chuťou a arómou si kedysi mohli vychutnávať len členovia kráľovskej rodiny. Jazmínový čaj je vlastne čierny alebo zelený čaj obohatený o vôňu kvetov jazmínu. Ide o pomerne zložitý proces. Skoro ráno sa zbierajú púčiky a tie sa večer rozprestrú na sušiace sa lístky z camellie sinensis a po dobu štyroch hodín sa miesi ich aróma a prestupuje chuť do čaju. Tento proces sa niekoľkokrát opakuje, aby výsledný nálev spĺňal najvyššiu možnú kvalitu. Kvety sa totiž roztvárajú a spracovávajú v noci, kedy je ich aróma najsilnejšia.
Čítajte tiež: Magický, očistný a ochranný význam sviečok

Očistné sviečky s vôňou jazmínu

Všetky očistné sviečky teraz môžu mať vôňu jazmínu. Prevoňajte si byt či dom touto úžasnou vôňou. Stačí, ak pri objednávke napíšete do poznámky Jazmín.
Viac zaujímavých článkov čítajte na http://www.andawell.sk

Komentáre

0 komentárov Pridať komentár

Leave a comment