Láska vzniká z harmónie v nás

Psychicky vyrovnaný človek je so svojim partnerom, pretože s ním chce byť a nie preto, lebo ho potrebuje.

Mágia lásky alebo červená mágia je v našich končinách úplne najrozšírenejšia. Ľudia sa scházajú, rozchádzajú, zakladajú rodiny, budujú spolu majetok a keď už je všetko dovybavované – majú spoločné deti a majetok, či prípadnú hypotéku – zistia, že vlastne spolu byť nechcú. Lenže „musia“, lebo ich práve to „spoločné“ drží spolu. A tak spolu radšej prežívajú, akoby mali niečo zo svojim vzťahom urobiť a posunúť ho na iný, vyšší level alebo odložiť emócie a rozísť sa.

 

Závislosť a čakanie na toho pravého
Vzťahy vznikajú aj na báze závislosti. Títo ľudia často prešli nejakou závislosťou (alkohol, drogy) a následne skočili do druhej. Poznáme ich celkom jednoducho – sú prehnane čistotní, vždy sú všade nie načas ale ešte pred termínom a keď niečo nejde podľa toho, ako si naplánovali, začne sa prejavovať cholerická stránka ich osobnosti. A práve títo ľudia majú doma zvyčajne polovičku, ktorá prešla podobným „závisláckym“ peklom ako oni. Držia sa jeden druhého, ona mu vyvára tri jedlá denne, čistí a upratuje, on platí všetky účty a navonok vyzerá všetko ideálne. Pravdou však je, že lásku by ste u takéhoto páru hľadali márne.

Ďalším príkladom sú páry, ktoré sa nezobrali a žijú spolu bez manželského zväzku. Väčšina týchto ľudí tvrdí, že majú voči manželstvu ako takému averziu, čo môže vyplývať z ich neutešeného detstva a vzorca, ktorý si z detstva priniesli do života. Podvedome je to však o tom, že partner, s ktorým žijú nie je ten pravý a stále vytrvávajúc v danom zväzku, čakajú na toho pravého. V našej čarodejníckej inštitúcií Santeria riešila kňažná Sonia Guerrera prípad ženy, od ktorej odišiel muž, s ktorým má dieťa, ale nie sú manželia, k inej. Po dôkladnej analýze došla na to, že tá, ku ktorej odišiel je tá jeho pravá polovička. Žene, s ktorou má dieťa poslala do cesty iného muža.

Vzorce správania
Väčšinou si do vzťahov hľadáme podobných partnerov, ako boli naši rodičia. Je to kód, náš vzorec správania. Mala som klientku, ktorá navonok pôsobila veľmi sebavedome. Bola dynamická, lebo taká bola aj jej matka. Očistný test vajíčkom poukázal na problémy so žalúdkom a pečeňou. Žalúdočné problémy vyplývali zo ženskej  nenávisti voči nej a pečeň bola výsledkom jej kladnému vzťahu k alkoholu kvôli mužom. Jej otec bol pod papučou dynamickej matky, ale keď si vypil, tak ju bil. Jej srdcová čakra nepracovala správne a tak sme museli vykonať opakované čistenie, a postupne krok za krokom zmeniť jej pohľad na svet.

Vo všeobecnosti platí, že ak chceme niečo zmeniť, musíme začať sami od seba a svojho vyžarovania. Či chceme alebo nie, čo vyžarujeme, to priťahujeme a pravidelne nám tak do cesty chodia podobní ľudia a tí nám nastavujú zrkadlo. Hovorí sa im učitelia a prišli nás niečo naučiť, alebo vďaka nim zistíme, akú povahovú vlastnosť máme a je načase ju zmeniť. Až komlexná transformácia našej osobnosti (zmena vnútorného nastavenia)  a presné zadefinovanie si partnera nám pomôže zbúrať vežu, za ktorou už možno je ten pravý, ale nevie sa k nám zatiaľ dostať.

Stupne lásky
Človek je tri v jednom. Väčšinou sa zaľúbi jedna časť a tie zvyšné protestujú, takže podvedome hľadáme niekoho, kto zaplní všetky tri časti. A to závisí od toho, aký stupeň vzťahu prežívame. Najjednoduchším a zároveň najrozšírenejším je fyzická láska. Je založený na potrebe nebyť sám. Ľudia síce zdieľajú spolu jeden priestor, ale každý je zatvorený vo svojom egu.

Ďalší sexuálny stupeň lásky je založený na reprodučnom inštinkte hľadajúcom genetický materiál. Je to vzťah, ktorý podlieha pudu, vyskytujú sa v ňom žiarlivostné scény, ktoré si partneri mýlia s vášňou. Akýkoľvek posun jedného z partnerov má likvidačný charakter.

Pri emocionálnom stupni lásky prebieha reprodukcia emócií, ktoré vznikli z nejakej situácie v detstve. V tomto prípade sa dá už takmer hovoriť aj o posadnutosti, kedy emócie balansujú medzi ľahostajnosťou, láskou a nenávisťou.

Štvrtý intelektuálny stupeň lásky vzniká vtedy, ak si dvaja ľudia spolu „sadli“ a majú pocit, že ich videnie sveta je totožné. V ďalšej fáze však už budú po sebe požadovať dôkazy a vznikne tak podmieňovaná láska. Ani jeden z týchto vzťahov nie je harmonický. Čo s tým?

Vedomie migruje a vďaka tomu možno spojiť dva alebo tri stupne dokopy a posunúť sa do vyššieho levelu. Ak páru chýba fyzický aspekt, cítia sa opustení, ak im chýba sexuálny aspekt, prichádza ľahostajnosť a pri absencií mentálneho aspektu nikdy nenájdu spoločnú reč. Tak na seba kričia, namiesto toho, aby si sadli a v pokoji zistili, že vlastne hovoria o tom istom. Ak príde k uvedomeniu a posunu alebo sa nebodaj aj stretnú dvaja ľudia v piatom stupni, prežívajú vedomú lásku. Títo ľudia žijú v rámci vzťahu v harmónií, môžu byť sami sebou a zároveň rešpektujú partnera a on ich.

O level vyššie je kozmická alebo univerzálna láska, kedy sa strácajú hranice medzi osobnosťami. Myslia ako jeden za účelom niečo vytvoriť. Nemusia si nič vysvetľovať, pretože sú v rovnakom móde. Najvyšším stupňom je magická láska, ktorá zdokonaľuje všetky formy a medzi partnermi navyše vládne telepatia.

Ruže s čokoládou

Základom kvalitného vzťahu je teda odpoveď na otázku, aký je môj vzťah alebo čo robím zle, že si k sebe nedokážem pritiahnuť správneho partnera. Z pohľadu mágie je veľmi dôležité tak ako pri ostatných rituáloch, aby bol človek emocionálne stabilný a presne vedel, čo chce. Pri milostnej mágií nie raz prídu klientky uplakané a tvrdohlavo a hneď chcú svojho partnera späť. Sú však energeticky oslabené a najprv ich musíme „postaviť na nohy“ a urobiť z nich dračice, do ktorých sa ich partner zamiloval. Až následne prichádzajú rituály.

Chodia aj klienti, ktorých vzťah sa ocitol v nejakom mŕtvom bode a nevedia, či v ňom zotrvať alebo z neho odísť. Okrem parapsychológie je tu teda zrejmý aj silný psychologický vplyv, ktorý je nevyhnutný, pretože rituál vyjde len vtedy, ak sa máme o čo oprieť. Vtedy môžeme začať pracovať na obnovení vzťahu, jeho osladení či posilnení. Sú to krásne rituály, s ružami, čokoládou, medom, či pukancami, po ktorých nám chodí veľa ďakovných emailov o čarovnom víkende alebo o nájdení toho správneho.

Inak, mágia lásky patrí do červenej mágie. Je to totiž manipulácia vedomia toho druhého. Preto vždy odporúčam zamerať sa na sebalásku a sebarozvoj. A tiež priestor pre seba. Aj z tohto dôvodu som vytvorila pomocou šamanských byliniek sviečku Duša plná lásky. Môžete si ju kúpiť tu kliknutím na odkaz pod článkom.

Ak je človek v harmónií sám so sebou, vzniká láska. Nikdy nedostaneme od partnera to, čo chýba nám.

Andrea Hinková – Tarová

 

Komentáre

0 komentárov Pridať komentár

Leave a comment